Policjanci w Szpitalu Uniwersyteckim. Chodzi o korupcję

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak informuje Prokuratura Krajowa, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzą śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej w postaci sprzętu medycznego. – Dziś funkcjonariusze, działając na polecenie prokuratora, dokonali zabezpieczenia dokumentacji oraz danych – informuje biuro prasowe PK.

– Postępowanie dotyczy między innymi przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości w postaci sprzętu medycznego o łącznej wartości ponad 597 tysięcy złotych przez osobę zatrudnioną w SP ZOZ Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – czytamy w komunikacie prokuratury.

W ramach tego postępowania sprawdzane są jeszcze dwa wątki, które dotyczą „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej SP ZOZ Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi tej placówki”.

Policjanci przeprowadzili czynności nie tylko w szpitalu, ale również w jednej z firmy oraz w utworzonym przez nią podmiocie leczniczym z siedzibą w Tarnowie. Sprawdzona została również jedna z krakowskich fundacji oraz osoby związane z tymi podmiotami. Prokuratura twierdzi, że wszystko było przeprowadzone w celu zabezpieczenia dowodów rzeczowych.

Chodzi o konkretną firmę?

Jak ustalił rmf24.pl, chodzi o darowiznę w formie stentów, urządzeń, które poszerzają tętnice. Prokuratura uważa, że nie wszystkie zostały wykorzystane w szpitalu, tylko trafiły do prywatnych klinik. Radio podaje, że „prokuratorzy uderzają głównie w firmę należącą do lekarza, profesora, który leczył ojca Zbigniewa Ziobry. Medyk jest już oskarżony w prywatnym akcie przez ministra i jego matkę”.

Według informatorów RMF, sprawa jest łatwa do wyjaśnienia, ponieważ każdy stent ma swój numer, dlatego proste będzie ustalenie gdzie i komu został wszczepiony. W sumie sprawa jest prowadzona w 16 placówkach medycznych w całym kraju.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale