Pomarańczowe sofy w przestrzeni Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do Krakowa trafiło trzynaście sof miejskich Vienas. Pod koniec kwietnia zostaną postawione na placu przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie wraz z artystyczną „tężnią” i donicami z zielenią stworzą strefę relaksu.

Vienas to prezent od władz stolicy Austrii w ramach obchodów Dni Wiednia w Krakowie. Do Krakowa trafiło trzynaście sof – jedna biała i dwanaście pomarańczowych. Meble te są charakterystycznym elementem wiedeńskiej dzielnicy muzealnej MuseumsQuartier.

W naszym mieście również znajdą one miejsce w przestrzeni sztuki – pod koniec kwietnia trafią na plac przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Razem ze znajdującą się tam już Tężnią Kuśmirowskiego mają stworzyć przestrzeń relaksu dla krakowian i turystów.

Nie zabraknie zieleni umieszczonej w donicach, nawiązujących do twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Wszystko przez jakiś czas będzie stanowiło miejską strefę wypoczynkową. – Przez wiedeńczyków zostały one bardzo dobrze przyjęte, szczególnie wśród młodych ludzi – mówi burmistrz Wiednia, Michael Haupl. – Ja korzystam z nich rzadko, ale mieszkańcy i turyści chętnie z nich korzystają.

Przez jakiś czas na dwóch sofach będzie można wypoczywać na Rynku Głównym.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale