Powstało miasteczko rowerowe w Wieliczce

fot. UMiG Wieliczka

Prawie 700 metrów jezdni manewrowej i skatepark dla deskorolkarzy i miłośników jazdy na BMX-ach. Tak wygląda otwarte dzisiaj Miasteczko Ruchu Drogowego w Wieliczce.

Inwestycja powstała na działce przy ul. Jedynaka, tuż obok parku na Grabówkach. Na jego budowę gmina otrzymała 300 tys. złotych dofinansowania ze środków Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Jak mówią przedstawiciele wielickiego magistratu, w miasteczku młodzi adepci dwóch kółek będą mogli między innymi ćwiczyć swoje umiejętności i zdobywać uprawnienia do prowadzenia rowerów czy motorowerów. – Jesteśmy najnowocześniejszym tego typu ośrodkiem, jaki powstał w ostatnim czasie w Małopolsce. Skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy gminy czy powiatu, lecz również krakowianie. Chcemy promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w miasteczku będą się także odbywały zawody i konkursy wiedzy o BRD – tłumaczy Rafał Ślęczka, zastępca burmistrza Wieliczki ds. społecznych.

Skrzyżowania, ścieżki i skatepark

Na 60 arowej działce coś dla siebie znajdą miłośnicy jazdy wyczynowej. Z myślą o deskorolkarzach, rolkarzach i fanów BMX powstał bowiem sporych rozmiarów skatepark. Powstały także plac zabaw dla najmłodszych i specjalny tor poprawiający motorykę i sprawność ruchową. Władze Solnego Miasta myślą o rozwoju infrastruktury parku. – Chcemy, by powstała tam wypożyczalnia rowerów i punkt gastronomiczny. Do 2020 roku planujemy wybudować ścieżkę rowerową łączącą miasteczko z Krakowem – dodaje Ślęczka.

Sieć jezdni na placu manewrowym liczy niemal 700 metrów i została zaplanowana tak, by znalazło się na niej jak najwięcej skrzyżowań. Budowa pochłonęła w sumie ok. 1,5 miliona złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale