Pracownicy korporacji zostaną aktorami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pracownicy korporacji Capgemini po raz 9. wcielą się w aktorów i wystąpią w spektaklu teatralnym, który będzie można oglądać w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Zebrane ze sprzedaży biletów pieniądze zostaną przeznaczone na Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.

W tym roku od 19 do 21 grudnia, codziennie o 19, na deskach Małopolskiego Ogrodu Sztuki będzie można obejrzeć musical pt. „Psiakość” Marty Guśniowskiej. Zagrają w nim pracownicy Capgemini, którzy znowu zaangażowali się w przygotowanie charytatywnego wydarzenia. Sztuka opowiada o porzuconym w lesie psie, któremu nikt nie chce pomóc. Wreszcie spotyka on na swojej drodze Wilczkę, z którą szuka drogi do domu. Wspólnie przeżywają różne przygody. Przedstawienie po raz kolejny wyreżyserował Jerzy Jan Połoński.

Ciężkie przygotowania

Próby do spektaklu rozpoczęły się wcześnie, wraz z jesienią, ponieważ zrobienie z normalnych pracowników aktorów wymaga czasu i pracy. – Zajęte weekendy, próby w tygodniu, zakwasy, a nawet kontuzje, wymagający reżyser, być może stres i utwierdzenie się w przekonaniu, że nie każdy rodzi się aktorem – opowiada Olga Kosiara-Kasperczak, jedna z debiutujących w tym roku aktorek.

Jednak jak przyznają osoby zaangażowane w przygotowanie spektaklu, najważniejszy był cel – pomoc innym.

Szczytny cel

W tym roku korporacja pomoże Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Ognisko”. – Organizacja ta wspiera na co dzień ponad 180 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym osoby z głęboką i wieloraką niepełnosprawnością – mówi Karolina Długosz, CSR Manager Capgemini, odpowiedzialna za realizację wydarzenia.

Bilety na spektakl można kupować od 20 listopada na stronach: www.ebilet.pl i www.mybenefit.pl.

Autor: Karolina Kubowicz

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale