Prądnicka zamknięta do końca sierpnia

fot. PKP PLK

Od poniedziałku do końca sierpnia nie będzie można przejechać samochodem pod wiaduktem kolejowym na ul. Prądnickiej. Przejadą tamtędy tylko autobusy.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA argumentują, że takie rozwiązanie pozwoli przyspieszyć prace prowadzone przy ul. Prądnickiej i skrócić czas utrudnień.

Przez prawie trzy tygodnie kierowcy muszą się jednak liczyć z korkami – będą mieli do dyspozycji np. przejazd ulicą Łokietka, która co prawda została tydzień temu otwarta dla ruchu, ale przepustowość przejazdu pod wiaduktem może nie wystarczyć.

Autobusy kursujące ulicą Prądnicką nie zmieniają tras – będą przejeżdżać przez teren budowy, pod odpowiednim nadzorem.

Zwężenie w Podgórzu

W poniedziałek uważać powinni też kierowcy zjeżdżający z estakady Obrońców Lwowa w stronę ul. Powstańców Wielkopolskich. Ok. godz. 19 jezdnia zostanie tam zwężona do jednego pasa.

– Jest to związane z koniecznością ustawienia na jezdni ciężkiego dźwigu do wbijania grodzic stalowych. Będą one potrzebne do bezpiecznego prowadzenia prac przy wiadukcie nad jezdnią ul. Powstańców Wielkopolskich, prowadzącą w stronę Nowej Huty – tłumaczy Piotr Hamarnik z PLK.

Zmiana organizacji ruchu jest tymczasowa, potrwa do godz. 5 rano we wtorek. Bardziej długotrwałe zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu planowane są na wrzesień.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza
comments powered by Disqus