Prokocim. Matka chciała uciec z narkotykami syna

fot. mat.prasowe małopolskiej policji

Krakowscy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W ręce funkcjonariuszy wpadła też jego matka, która starała się uciec z reklamówką, w której znajdowało się ponad pół kilograma amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 12 października w Prokocimiu. Policjanci podeszli do zmierzającego w stronę bloku mieszkańca.

– Ten zaprzeczył, aby miał przy sobie rzeczy zabronione. Stał się agresywny, a w momencie, gdy policjanci zażądali od niego wydania foliowej torby, odepchnął jednego z nich i odrzucił reklamówkę za ścianę pobliskiego budynku mieszkalnego – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Ponad pół kilograma amfetaminy

Mężczyzna został obezwładniony, a w trakcie zakładania kajdanek próbował się oswobodzić i wołał swoją matkę.

– Nagle z klatki wyszła kobieta, do której zatrzymany krzyczał, aby wzięła reklamówkę. Podniosła wskazaną siatkę i zaczęła uciekać. Została jednak ujęta przez inny uczestniczący w akcji patrol. Jak się okazało w foliowej torbie było … ponad pół kilograma amfetaminy – mówi Gleń.

Syn i matka zostali zatrzymani. 42-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi mu do 10 lat więzienia., 61-latka jest podejrzana o utrudnianie postępowania karnego poprzez pomaganie synowi uniknięcia odpowiedzialności karnej. Grozi jej do 5 lat więzienia.

– Na wniosek śledczych z KP VI w Krakowie, prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji z zakazem opuszczania miejsca pobytu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł – informuje Sebastian Gleń.

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus