Przebiegli pięć kilometrów, aby upamiętnić krakowskich Żydów

Uczestnicy Biegu Pamiętaj z Nami 2018 fot. LoveKraków.pl

W sobotę ulicami Krakowa po raz szósty przebiegli uczestnicy Biegu Pamiętaj z Nami. Trasę Pamięci Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pokonało prawie 1000 osób.

Tegoroczna edycja wydarzenia była poświęcona pamięci krakowskich Żydów i 75. rocznicy likwidacji krakowskiego getta. O godzinie 12.00 sygnał do startu spod oddziału przy ul. Pomorskiej dał olimpijczyk i wicemistrz Europy Grzegorz Sudoł. Prawie 1000 uczestników biegło m.in. przez Planty, Bulwary Wiślane czy kładkę o. Bernatka. Przed godziną 13.00 większość była już na placu Bohaterów Getta, gdzie znajdowała się meta.

Na podium niespodzianki nie było – pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła podobnie jak w 2017 roku – Karolina Giza, a wśród mężczyzn zwycięzcą okazał się Adam Czerwiński, który do tej pory wygrał bieg… po raz piąty.