Przebudowa Igołomskiej. Przyspieszenie i utrudnienia

fot. ZDMK

Według zapewnień urzędników ZDMK, w tym roku prace przy rozbudowie ulicy Igołomskiej mają nabrać tempa. Na wiosnę ruszą roboty związane z przebudową wiaduktu kolejowego, kontynuowana będzie także budowa tunelu. Aby wykonawca mógł realizować prace, konieczne będą zmiany w organizacji ruchu.

Przebudowa wiaduktu kolejowego będzie na pewno oznaczać zmiany w organizacji ruchu na ul. Czeczeńskiej (to ulica boczna do Igołomskiej, przebiegająca tuż przy linii kolejowej). – Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wskazuje na to, że na długości około 130 metrów obowiązywał będzie ruch wahadłowy – zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Na ruch na samej Igołomskiej wpływ będą mieć prace przy budowie tunelu (w sąsiedztwie wspomnianego powyżej wiaduktu). Ruch odbywał się będzie w obu kierunkach po drodze technologicznej, ale z ograniczeniem dla ciężarówek. Możliwość przejazdu będą miały wszystkie pojazdy do 3,5 t oraz autobusy. Pozostałe będą kierowane na objazd ulicą Brzeską.

Wahadłowo na moście

Wciąż ostrożnie ZDMK zapowiada coś, co miało być już zrobione. Objazd z płyt na odcinku od ul. Giedroycia do pętli autobusowo-tramwajowej w Pleszowie ma zostać usunięty „w najbliższych miesiącach”. Na dalszym odcinku ma zniknąć do końca wakacji.

ZDMK wyremontuje też most na Wiśle na ul. Brzeskiej. Podczas wakacji należy się więc liczyć z dodatkowymi utrudnieniami, gdyż wprowadzony zostanie na tej ulicy ruch wahadłowy.

Wszystko od nowa

Inwestycja oprócz poprawy komfortu przejazdu samochodem przewiduje rozwiązania dla pieszych – budowę chodników po obu stronach jezdni, a dla rowerzystów – budowę drogi dla rowerów. W planach jest montaż wiat na przystankach autobusowych. Pojawią się sygnalizacje świetlne, nowe oświetlenie oraz ekrany akustyczne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus