Przebudowa ul. Królewskiej nie tak szybko

Ulica Królewska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowska firma odwołała się do KIO od wyników przetargu na remont ulicy Królewskiej. Oznacza to, że inwestycja nie rozpocznie się w najbliższych miesiącach.

Opóźnią się rozpoczęcia remontów kluczowych torowisk w Krakowie. Urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu chcieli jeszcze przed wakacjami rozpocząć pracę na ulicy Bronowickiej, Królewskiej oraz Podchorążych.

Walczą dwie firmy

W przypadku ciągu torowisk przetarg wygrała warszawska firma Trakcja PRKiL, która realizację zadania wyceniła na ponad 75 milionów złotych. Druga oferta pochodziła z krakowskiej firmy ZUE. Przedsiębiorstwo chciało otrzymać prawie 77 milionów złotych za remont.

W ostateczności na początku maja dyrektor ZIKiT wybrał firmę ze stolicy, aby dokonała przebudowy. Jednak kontrakt nie został z nią podpisany. Finalizację umowy zablokowała firma ZUE, która zgłosiła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. – W tej sytuacji nie możemy podpisać umowy, tylko oczekiwać na rozstrzygnięcie – mówi Michał Pyclik, rzecznik ZIKiT.

KIO: nie zdążymy w terminie

Przedstawiciel urzędu podkreśla, że „jesteśmy zdeterminowani, aby prace na ulicy Królewskiej rozpocząć jeszcze w tym roku”. – Zobaczymy, kiedy otrzymamy postanowienie KIO, wtedy też będzie można mówić o jakimś harmonogramie prac. Mamy nadzieję, że będzie to jak najszybciej, aby jak najwięcej zrobić jeszcze przed zimą – dodaje Pyclik.

Wiceprezes Krajowej Izby Odwoławczej informuje LoveKraków.pl, że zgodnie z ustawą mają 15 dni na rozpatrzenie wniosku ZUE, ale nie jest to termin wiążący, tylko instruktażowy. – Z uwagi na dodatkowe dni wolne od pracy, jak Boże Ciało, w przypadku tego odwołania zachowanie tego terminu może być utrudnione – podkreśla Magdalena Grabarczyk.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus