Przebudowa wiaduktu na ul. Prądnickiej. Będzie zmiana organizacji ruchu

fot. PKP PLK

W nocy z 7 na 8 stycznia planowana jest zmiana organizacji ruchu przy wiadukcie na ul. Prądnickiej. Ruch samochodów i pieszych zostanie przekierowany na przeciwną, zamkniętą do tej pory stronę obiektu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, wykonawca przebudowy linii kolejowej E30 Kraków Główny – Rudzice,  planuje zmianę organizacji ruchu przy wiadukcie na ul. Prądnickiej. Korekta będzie polegać na przekierowaniu ruchu samochodów i pieszych na przeciwną, zamkniętą do tej pory stronę obiektu. Do dyspozycji mieszkańców będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku oraz przejście dla pieszych. Zmiana nie ograniczy więc warunków poruszania się w rejonie ul. Prądnickiej i Doktora Twardego.

Przebudowa wiaduktu nad ul. Prądnickiej jest elementem inwestycji „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej". Zostanie dobudowana dodatkowa para torów, dedykowanych dla kolei aglomeracyjnej pomiędzy Krakowem Głównym, a Krakowem Płaszowem. W ramach kontraktu wybudowanych w sumie zostanie 50 km torów i 55 km sieci trakcyjnej.

Zakończenie robót budowlanych na wiadukcie przy ul. Prądnickiej planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale