Przegrany sparing Wisły. 63 minuty Wasilewskiego i gol "kata" Białej Gwiazdy

W kolejnym w tym roku meczu kontrolnym Białej Gwiazdy z Puszczą Niepołomice, Wisła przegrała z pierwszoligowcem 2:3. W Myślenicach po raz pierwszy zagrał pozyskany przez klub Marcin Wasilewski.

Wasyl” w dobrej formie

37-letni stoper najpierw miał wystąpić tylko w pierwszej połowie, ale czuł się bardzo dobrze i z boiska został zdjęty dopiero w 63. minucie. – Bardzo nas cieszy jego dobra forma. Długo nie grał, ale pracował fizycznie i trenował. 90 minut wytrzymał także powracający po kontuzji Patryk Małecki – cieszył się Goncalo Feio, asystent trenera Kiko Ramireza.

Duet środkowych obrońców wraz z Wasilewskim tworzył o 19 lat młodszy Piotr Świątko, więc do byłego reprezentanta Polski mógłby mówić "tato". Wasilewski dyrygował obroną i podpowiadał kolegom. Miał kilka udanych interwencji, nieźle przerzucał piłki w boczne sektory.

Po bokach defensywy zaprezentowali się ostatnio nie grający w lidze Tomasz Cywka i Rafał Pietrzak. W drugiej połowie Cywka został przesunięty do środka pola. – Jakub Bartkowski wykorzystał swoją szansę, a ja dalej pracuję. Też byłem w jego sytuacji, gdy długo czekałem – mówi Cywka, który ostatnio stracił miejsce w składzie.

We wtorek od początku zagrał tylko jeden zawodnik, który w piątek wyszedł od pierwszej minuty z Pogonią Szczecin. To Tibor Halilović, który z dobrej strony pokazał się na tle pierwszoligowca z Niepołomic i strzelił bramkę na 1:1.

Lubi strzelać Wiśle

Wynik otworzył jeden z wielu testowanych w zespole gości - Angolczyk Alexander Christovao, który uderzył w samo okienko. Napastnik ma ważny kontrakt w Zagłębiu Sosnowiec, ale zagrał łącznie tylko 68 minut. Lubi jednak trafiać przeciwko Wiśle, bo w lipcowym sparingu Białej Gwiazdy na Stadionie Ludowym pokonał jej bramkarza dwa razy.

Pozostałe gole dla Puszczy zdobyli inni testowani – Kacper Górski i Adrian Zarzecki. Dla Wisły trafił Kamil Wojtkowski, inny młody piłkarz gospodarzy, który zrobił bardzo dobre wrażenie.

Przed przerwą kostkę skręcił napastnik Denys Bałaniuk, ale trener Feio twierdzi, że raczej nie jest to poważny uraz. Portugalczyk potwierdził także nasze wczorajsze informacje, że do końca roku nie zagra Zdenek Ondraszek.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2:3 (2:1)

Bramki: Halilović (28.), Wojtkowski (43.) - Christovao (16.), Górski (75.), Zarzecki (90.).

Wisła: Cuesta – Cywka, Wasilewski (63. Jeziorski), Świątko, Pietrzak – Bartosz, Laskoś (63. Skórski), Halilović (77. Kostal), Wojtkowski (70. Ze Manuel), Małecki – Bałaniuk.