Przejście przy ul. Rydla poprawione

fot. PKP PLK

Po skargach ze strony mieszkańców i interpelacji radnego firma przebudowująca linię kolejową w Bronowicach poprawiła tymczasowe przejścia dla pieszych. Wcześniej mieszkańcy narzekali tam na błoto.

O interwencję poprosił radny z Prądnika Białego Jakub Kosek, po zgłoszeniach od chodzących tamtędy mieszkańców. – Wytyczone ścieżki dla pieszych wysypane zostały grubymi kamieniami. Po pewnym czasie użytkowania ścieżek przez pieszych kamienie „zniknęły” pod warstwą błota. Rezultat teraz jest taki, że dzięki obecnej aurze mieszkańcy brną w błocie przez kilkadziesiąt metrów – zwracał uwagę radny.

W udzielonej pod koniec grudnia odpowiedzi czytamy, że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zobowiązał wykonawcę do utwardzenia przejścia i do pilnowania na bieżąco jego stanu.

Poprawione, choć bez asfaltu

– Ta ścieżka dla pieszych została poprawiona – zapewnia Dorota Szalacha z biura prasowego spółki PKP PLK, odpowiedzialnej za całą inwestycję. Wbrew temu, o co wnioskował radny, ścieżki – przynajmniej na razie – nie są jednak utwardzone asfaltem ani płytami chodnikowymi, może się więc okazać, że problem powróci.

Mieszkańcy będą z tego przejścia korzystać jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy. Docelowe przejście dla pieszych i przejazd dla samochodów na ulicy Rydla zostaną bowiem oddane do użytku w ostatniej kolejności. Wcześniej harmonogram przewiduje przywrócenie ruchu na ulicach Łupaszki, Godlewskiego i Zielony Most. Utrudnienia na ulicy Rydla i Armii Krajowej potrwają natomiast do końca całej inwestycji, a więc do około połowy roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Bronowice
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale