Przestępcze trio w akcji. Łupem padły komórki, laptop i pieniądze

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Telefony komórkowe, laptop i pieniądze. Tyle udało się ukraść 22-latce i jej wspólnikom z mieszkania poznanego w pubie 24-latka. Mężczyzna stracił świadomość po tym, jak skosztował trunku z dosypaną do niego substancją.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. – Pokrzywdzony spędzał wolny czas w  śródmiejskich pubach. Wśród wielu poznanych osób, jedna z młodych kobiet szczególnie upodobała sobie jego towarzystwo. Mężczyzna nie podejrzewał, że stał się potencjalną ofiarą 22-latki. Kobieta, podczas wspólnej zabawy w krakowskich lokalach, ochoczo piła alkohol i dbała, aby ten również degustował wyskokowe trunki. Taki przebieg zdarzeń zapamiętał, zanim stracił przytomność – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Mężczyzna obudził się dopiero następnego dnia  wieczorem w swoim mieszkaniu. Jak się okazało, sprawcy ukradli telefony komórkowe, laptopa i pieniądze. Wartość strat wyniosła prawie 10 tys. zł.

Chwila nieuwagi

– Według ustaleń mundurowych, przestępcze trio, wykorzystało chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, dosypując mu do napoju substancję, która spowodowała u niego utratę świadomości. Następnie sprawcy wspólnie ze swą ofiarą udali się do jego mieszkania – relacjonuje Gleń.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi  do 12 lat pozbawienia wolności. Jedna z osób odpowie za ten czyn w warunkach tzw. recydywy co powoduje zwiększenie wymiaru kary.

7 i 8 października br. na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Kraków –Śródmieście Wschód sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec kobiety zastosowano dozór policji.


comments powered by Disqus