Przesunie się remont ulicy Krakowskiej. ZIKiT unieważni przetarg

Ulica Krakowska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przebudowa ulicy Krakowskiej rozpocznie się prawdopodobnie w ostatnich miesiącach tego roku. ZIKiT z powodu braku wystarczającej liczby pieniędzy jest zmuszony unieważnić przetarg.

– Unieważnimy przetarg na remont ulicy Krakowskiej – informuje LoveKraków.pl Andrzej Mikołajewski, dyrektor ZIKiT. Powodem jest oferta, która została złożona przez krakowską firmę ZUE podczas postępowania przetargowego.

Za remont 700 metrowego odcinka ulicy Krakowskiej, wraz z modernizacją mostu Piłsudskiego firma zarządzała ponad 85 milionów złotych. W budżecie miasta na to zadanie władze zarezerwowały 56,5 milionów złotych.

Liczą na większą konkurencję

Szef miejskiej jednostki ma nadzieję, że po zaktualizowaniu kosztorysu oraz złagodzeniu warunków udziału wykonawców w przetargu, więcej firm wyrazi chęć zdobycia zlecenia. – Działanie takie powinno zwiększyć szansę na udział w przetargu większej liczby wykonawców – podkreśla Mikołajewski.

Iwona Król, wicedyrektor ZIKiT odpowiedzialna za inwestycje podkreśla, że jeśli dojdzie ostatecznie do unieważnienia przetargu, to inwestycja może najwcześniej rozpocząć się na przełomie października i listopada.

– Wtedy jednak firma będzie miała możliwość wykonania jedynie prac rozbiórkowych lub przekładki infrastruktury (rur wodociągowych czy ciepłociągu – przyp. red.) – dodaje urzędniczka.

comments powered by Disqus