Przeszukania w budynkach Wisły. Chodzi o przestępczość narkotykową [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilkudziesięciu policjantów przeszukuje dziś od rana obiekty klubowe TS Wisła i stadion miejski im. Henryka Reymana. Na miejscu pojawili się m.in. funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej. To część większej akcji wymierzonej w przestępców narkotykowych.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek rano. Część obiektów klubu została zamknięta, na miejscu są funkcjonariusze różnych służb, w tym pogranicznicy z psem tropiącym. Na razie informacji jest bardzo niewiele. – Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wykonują czynności w kilku miejscach na terenie Krakowa. Czynności te są nakierowane na zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzewani o przestępczość narkotykową. Czynności są wykonywane pod nadzorem Prokuratury Krajowej – informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji:

Od rzeczniczki Wisły Olgi Tabor-Leszko dowiadujemy się tylko, że służby pojawiły się również na stadionie. – Na razie trwają czynności przeprowadzane przez funkcjonariuszy policji. Zarówno w siedzibie Towarzystwa Sportowego, jak i na stadionie – mówi.

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Szymon Jadczak, akcja jest wymierzona w kiboli związanych z Wisłą Kraków i Ruchem Chorzów. Zatrzymanych miało już zostać kilkadziesiąt osób.

To nie pierwsza wizyta policji przy Reymonta. Antyterroryści pojawili się tam we wrześniu, jako oficjalny powód podając postępowanie w sprawie skradzionych flag GKS Katowice.

AKTUALIZACJA: Flagi GKS Katowice skradzione kiedyś przez kiboli Ruchu Chorzów zostały znalezione w siedzibie TS Wisła.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus