Przy rondzie Matecznego może powstać kolejna restauracja fast food

fot. Karol Sarnek/LoveKraków.pl

W okolicy ronda Matecznego powstają biurowce, budynki mieszkalne. Od pewnego czasu działa tam nowy salon samochodowy, jest również restauracja i sklep spożywczy. Niedługo w tym rejonie może powstać kolejna restauracja fast food. A także dwunastometrowy maszt z jej logiem.

Na początku roku przy ul. Wadowickiej 2 rozpoczęła się rozbiórka budynku, w którym przez lata znajdowała się myjnia samochodowa oraz filia banku. Całość została zrównana z ziemią, a na jej miejscu miał powstać czterokondygnacyjny budynek usługowy z parkingiem podziemnym o powierzchni ponad 4 tys. mkw. Inwestor zmienił jednak swoje plany i na tle ronda Matecznego, przy którym znajduje się m.in. Biedronka i McDonald’s, ma powstać kolejna restauracja fast food.

W czwartek, 17 maja do wydziału architektury i urbanistyki wpłynął wniosek o zmianę decyzji, z którego wynika, że inwestor chce rozpocząć budowę restauracji KFC z miejscami parkingowymi, a także dwunastometrowym masztem, na którego czubku ma znaleźć się logo firmy. Jak przekazał wydział architektury i urbanistyki, z uwagi na fakt, że wniosek nie był kompletny, inwestor został wezwany do uzupełnienia formalnych braków. Aktualnie trwa weryfikacja uzupełnionych dokumentów – mówi Jadwiga Warat-Hapońska, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki.

Biuro prasowe KFC nie chce udzielać informacji na temat inwestycji. – Z uwagi na dynamiczny rozwój naszej sieci, stale poszukujemy nowych lokalizacji, przede wszystkim skupiając się na dostępności naszych klientów, jednak nie udzielamy informacji na temat całego procesu – czytamy w odpowiedzi rzecznika.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale