Przyszłość Krakowa pod znakiem biznesu

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Kraków został wyróżniony przez Financial Times – fDi Magazine – tytułem polskiego miasta przyszłości. Nasze miasto okazało się najlepsze spośród wszystkich regionalnych ośrodków. Nagrodę wręczono podczas targów MIPIM w Cannes. Stolica Małopolski w tym roku obchodiz jubileusz 20-lecia obecności na francuskich targach.

Dwie dekady obecności Krakowa na największych targach nieruchomości w Europie – targach MIPIM - to jedna z najważniejszych inwestycji w budowanie wizerunku naszego miasta jako ośrodka atrakcyjnego gospodarczo.

Zauważalny jest również trend w zakresie inwestycji społecznych, takich jak akademiki, mieszkania pod wynajem czy domy dla seniorów z infrastrukturą medyczno-rekreacyjną. To zmiana wiążąca się z ideą zrównoważonego rozwoju i kreacją miejskiej przestrzeni z myślą o jej użytkownikach. Mają to potwierdzać liczne spotkania przedstawicieli miasta z firmami deweloperskimi, zainteresowanymi Krakowem oraz wielkimi miejskimi projektami strategicznymi.

Targi w Cannes to przede wszystkim wydarzenie biznesowe, którego uczestnicy skupieni są na poszukiwaniu atrakcyjnych ekonomiczne przedsięwzięć. Krakowski wkład w tworzenie przyjaznej biznesowi atmosfery, został doceniony przez Financial Times. Prestiżowe wydawnictwo zorganizowało w trakcie MIPIM uroczystą galę dla polskich miast przyszłości. Kraków był obecny w gronie laureatów – nasze miasto zostało docenione między innymi w kategorii kapitał społeczny, efektywność kosztowa oraz potencjał gospodarczy. Ale oczywiście najistotniejszym wyróżnieniem dla Krakowa jest tytuł Miasta Przyszłości.

Kilkadziesiąt spotkań w trakcie targów

Krakowska delegacja odbyła w trakcie czterech targowych dni kilkadziesiąt spotkań - każdy dzień na targach mijał więc bardzo pracowicie i owocnie. Omawiana tematyka była bardzo szeroka – od inwestycji w infrastrukturę naukowo-akademicką, poprzez budynki biurowe, hotele, a kończąc na rosnącej roli Krakowa jako ośrodka spotkań.

Elżbieta Koterba, przewodnicząca miejskiej delegacji targowej spotkała się z Panią Cecile Jodogne, brukselską Sekretarz Stanu. W trakcie spotkania, zainicjowanego przez stronę belgijską, omówione zostały m.in. kwestie komunikacji i transportu publicznego w miastach oraz rozwiązania w zakresie innowacyjnych i przyjaznych środowisku budynków.

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale