PSL rozdaje sadzonki. Prezes nominował prezydenta [VIDEO]

PSL kontynuuje akcję rozpoczętą 8 marca. Tym razem prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz rozdawał krakowianom sadzonki drzew. W sumie krakowianie (i nie tylko) otrzymali sto roślin. To nie koniec, ludowcy chcą zarazić innych zieloną inicjatywą.

Jak mówi szef PSL,  rozdawanie drzewek to odpowiedź na prawo, które dopuszcza wycinanie drzew przez właścicieli działek na użytek niekomercyjny bez żadnych zezwoleń czy zgód. Kosiniak-Kamysz chce też, aby inni dali dobry przykład i zasadzili swoje drzewa.

Do zabawy nominował prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz ministra szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Gdy politycy posadzą swoje drzewa, będą mogli wskazać kolejne osoby, które powinny posadzić drzewo. W sumie krakowianie dostali 100 sadzonek drzew: olch i świerków.

Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy o ochronie środowiska – w której znalazł się m.in. zapis o tym, że osoba fizyczna będzie mogła wyciąć drzewo, ale fakt ten będzie musiała zgłosić i następnie przez pięć lat nie będzie mogła przeznaczyć działki na cele komercyjne pod groźbą kary – nie była procedowana w zeszłym tygodniu w sejmie, tylko odesłana do komisji ochrony środowiska. Zdaniem posłów, przepisy wymagają doprecyzowania. Najbliższe posiedzenie komisji odbędzie się w czwartek.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale