Radni będą musieli zdecydować o nadzwyczajnej komisji ws. strefy parkowania

Rada miasta krakowa

Urzędnicy Kancelarii Rady Miasta Krakowa zweryfikowali podpisy mieszkańców pod inicjatywą Stowarzyszenia Stare Podgórze, aby powołać komisję nadzwyczajną ds. zbadania wprowadzonych zmian w strefie płatnego parkowania.

Według pracowników Magistratu do urzędu przyniesiono 6,8 tys. poprawnie złożonych podpisów pod projektem inicjatywy uchwałodawczej. Teraz sprawą będą musieli zająć się radni miejscy. Mają na to, zgodnie ze statutem, maksymalnie trzy miesiące.

Agnieszka Gilarska, przewodnicząca Stowarzyszenia Stare Podgórze i koordynatorka zbiórki podpisów liczy, że samorządowcy sprawą zajmą się szybciej. - Mieszkańcy wypowiedzieli się jasno, że chcą aby specjalna komisja przyjrzała się pracy urzędników ZIKiT. Mam nadzieję, że prawie siedem tysięcy mieszkańców Krakowa nie będzie lekceważonych przez radnych, tylko wsłuchują się w głos krakowian - mówi w rozmowie z LoveKraków.pl.

Sprawę powołania organu kontrolnego poparli 5 lutego radni z komisji rewizyjnej, którzy stwierdzili że pomysł mieszkańców powinien być uwzględniony na sesji rady miasta.

Przypomnijmy, że w sprawie potencjalnych nieprawidłowości przy reorganizacji strefy płatnego parkowania, na wniosek Wojewody Małopolskiego, zajmuje się prokuratura.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale