Radni ze Starego Miasta przeciwni pomnikowi pod Wawelem

Makieta pomnika Armii Krajowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na czwartkowej sesji radni z dzielnicy Stare Miasto opowiedzieli się przeciwko ustawieniu pomnika Armii Krajowej na Bulwarze Czerwieńskim u stóp Wawelu. To wynik przeprowadzonych na początku tygodnia konsultacji wśród mieszkańców.

Termin zbierania przez miasto opinii w sprawie lokalizacji pomnika Armii Krajowej upłynął wraz z końcem stycznia. Radni ze Starego Miasta, zorganizowali jednak w tym tygodniu dodatkowe spotkanie konsultacyjne.

– Chcieliśmy, żeby głos mieszkańców Dzielnicy I był słyszany. A przede wszystkim, żeby mieli możliwość spotkania z projektantem i zadania mu pytań – podkreśla Tomasz Daros, przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto.

Przeciwników było więcej

Na konsultacjach pojawiło się ok. 60 osób. Emocji nie brakowało, bo na sali pojawili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy budowy na Bulwarach Wiślanych. Tych drugich było jednak zdecydowanie więcej.

– Mieszkańcy opowiedzieli się za budową pomnika AK, ale nie w takiej lokalizacji – mówi Daros. W czwartek opinia mieszkańców została więc przekazana w formie uchwały rady dzielnicy. – Wnosi się o zmianę planowanej lokalizacji pomnika Armii Krajowej z Bulwaru Czerwieńskiego w inne miejsce na terenie Krakowa – napisali autorzy uchwały.

Miasto czyta formularze

Urząd miasta od czasu zakończenia zbierania formularzy nie poinformował jeszcze o podjęciu żadnej decyzji w sprawie pomnika. Wiadomo jedynie, że łącznie wpłynęło ok. 5 tysięcy opinii. Większość z nich złożyli w ostatnim dniu konsultacji zwolennicy lokalizacji pod Wawelem, przynosząc ok. 3,4 tys. wypełnionych druków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale