Raport drogowy - czwartek 20.04

Mamy czwartek, 20 kwietnia, wyruszamy na drogi Krakowa i Małopolski.
08:45
Wciąż spokojnie na ulicach Krakowa, dyżurny Policji informuje o niegroźnej kolizji na Placu Centralnym, jednak bez wpływu na ruch samochodów. Bez zdarzeń także na drogach w powiecie krakowskim.

Kierowcy jadący od Nowej Huty w stronę Rybitw muszą uzbroić sie w cierpliwość, przejazd ul. Półłanki to strata kilkunastu minut. Chwilowy postój czeka kierowców zbliżających się do Ronda Grzegórzeckiego od strony Dąbia. Bez zmian na al. 29 Listopada, tam wciąż powoli przemieszczacie się od Węgrzc w kierunku centrum. Zwalniacie też na ul. Księcia Józefa i ul. Konopnickiej.

Ustabilizowała się sytuacja na Zakopiance, GDDKiA informuje o zakończeniu utrudnień, jezdnie odśnieżone, ciężarowki mogą ruszać w kierunku Zakopanego.
08:15
Wciąż bardzo zła sytuacja na Zakopiance. W Rdzawce jezdnie zasypane śniegiem, ciężarówki zatrzymywane przez Policję, osobówki kierowane na trasy objazdowe, na których już teraz widać zdecydowanie więcej samochodów.

W Krakowie ruch podobny jak pół godziny temu. Stajecie w stałych o tej porze miejscach – ulicach Kamieńskiego, Tischnera, al. Powstańców Śląskich. Ciaśniej na al. Powstania Warszawskiego w kierunku Ronda Grzegórzeckiego, ul. Dietla i na Alejach Trzech Wieszczów od ul. Czarnowiejskiej w stronę Kleparza.
07:45
Uwaga kierowcy, w Targanicach k. Andrychowa, na DW 781 doszło do poważnego wypadku, jak informuje Policja trasa jest zablokowana. Przypominamy, że dziś ruszył remont na autostradzie A4 na wysokości PPO w Staniątkach. Spodziewajcie się ograniczeń prędkości, zmian w organizacji ruchu, szczególną uwagę zwracajcie na pomarańczowe kamizelki. Na obwodnicy Krakowa spokój, póki co nie ma mowy o korkach. Jeżeli wybieracie się na południe, uważajcie na spory ruch na Zakopiance, tam służby drogowe walczą z opadami śniegu, jest bardzo ślisko. W Lubniu Policja zatrzymuje ciężarówki jadące w stronę Zakopanego.

W samym Krakowie poranek na drogach upływa spokojnie i bez zdarzeń, jedynie ok. godz. 5.30 doszło do wykolejenia tramwaju w rejonie Kombinatu, ruch jednak został przywrócony. Teraz Policja nie informuje o żadnych kolizjach. Spory ruch na ul. Zakopiańskiej w kierunku centrum, ul. Monte Cassino w stronę Ronda Grunwaldzkiego,  ul. Dietla w stronę Grzegórzek i ul. Ofiar Dąbia. Na ul. Conrada i Opolskiej stajecie przed światłami. Sporo czasu zajmie Wam przejazd ul. Półłanki, tam sznur aut ciągnie się już od ul. Klasztornej.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale