Raport drogowy - piątek 19.05

Mamy piątek, 19 maja, wyjeżdżamy na drogi Krakowa i Małopolski.
08:45
Nie dość, że zapchana ul. Zakopiańska, to na dodatek ciasno zrobiło się na obwodnicy pomiędzy węzłami Południe i Skawina. Nie przesadzajcie z prędkoscią, a dojeżdżając do korka nie zapomnijcie o awaryjnych.
08:31
Nieciekawa sytuacja na ul. Księcia Józefa, którą bardzo powoli przejeżdżacie mniej więcej od ul. Wodociągowej do ul. Królowej Jadwigi.

Jak informują kierowcy dantejskie sceny dzieją się na ul. Wadowickiej, niektórzy kierowcy postanowili ominąć korek jadąc po chodniku.
08:29
Nie ma ucieczki przed potężnym korkiem na ul. Zakopiańskiej. Zatkały się ulice Zawiła i Jugowicka. Możecie próbować wjazdu w Forteczną, ale i tak później czeka Was dojazd ul. Borkowską do ul. Zawiłej.

Zabetonowane również ulice Tischnera i Kamieńskiego, nieco ciaśniej zrobiło się także na zachodniej jezdni Alej, tam zwalniacie od ul. Reymonta do wysokości Kina Kijów. Paradoksalnie bez większych utrudnień na ul. Konopnickiej.
08:15
Prawdziwy armageddon zafundowali drogowcy kierowcom jadącym ul. Zakopiańską. W tym momencie korek w stronę centrum na ma już niemal 6 kilometrów. Jeśli możecie uciekajcie przez ulice Zawiłą, Bunscha i Kapelankę. Tam też chwilę postoicie, ale strata czasu nie będzie aż tak dotkliwa.
08:05
O ile na południu ruch może przyprawić o ból głowy, o tyle po centrum jeździ się całkiem nieźle. Aleje przejezdne, lekko zwalniacie jedynie w rejonie Kleparza, tam zapchane ulice Wrocławska i Prądnicka. Wciąż bez przeszkód jedziecie al. Pokoju do Ronda Grzegórzeckiego, ul. Brodowicza i ul. Pilotów.

Zaczęła o sobie przypominać ul.Bora-Komorowskiego, w tej chwili w żółwim tempie przesuwacie się od świateł z ul. Stella-Sawickiego. W Podgórzu sytuacja dynamiczna, z minuty na minutę rośnie korek na ul. Kamieńskiego, w tym momencie zator zaczyna się już na ul. Wielickiej.

07:50
Zagęszcza się ruch w ciagu ulic Zakopiańska – Wadowicka. W tym momencie stoicie od ul. Jugowickiej do Ronda Matecznego, równie ciasno na ul. Turowicza i ul. Kamieńskiego, tam kierowcy tracą już cierpliwość. Ścisk na wyjeździe z Ruczaju – zwalniacie na Kobierzyńskiej i Grota-Roweckiego, w korku stracicie kilka dodatkowych minut.

Nie zaskakuje natomiast obwodnica, którą swobodnie przemierzacie zarówno w stronę Katowic, jak i Rzeszowa, bez większych problemów także na A4 w Staniątkach.


07:35
Zaczynamy od ulicy Wadowickiej, tam drogowcy kładą asfalt i jak informują kierowcy jest ciężko.

Dziś na mapach Krakowa dominuje kolor zielony, względnie żółty. Jest oczywiście kilka miejsc intensywnie czerwonych, jak rejon budowanej estakady na ul. Bora-Komorowskiego, ul. Opolska, czy tradycyjnie już południowe rejony – ulice Kamieńskiego i Powstańców Śląskich, ale jak na piątkowy poranek nie jest źle. Bez przeszkód jedziecie Alejami, ul. Pilotów, ul. Mogilską czy al. Pokoju.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale