Raport drogowy - piątek 20.10

Mamy piątek, 20 dzień października, czas na informacje z dróg Krakowa i Małopolski.
08:45
Nieco lepiej na ulicach Krakowa, choć wciąż bardzo długo postoicie na ul. Wielickiej. Tam pojawiły się służby kierujące ruchem. Lepiej późno, niż wcale. Więcej aut na Herberta przed skrzyżowaniem z Witosa, Kuklińskiego na wjeździe w Nowohucką i al. Powstania Warszawskiego.
08:36
Więcej aut zebrało się w rejonie Ronda Grzegózeckiego, tu przoduje al. Powstania Warszawskiego, przystaniecie też na Opolskiej w stronę Nowej Huty, korkują się okolice ślimaka z Weissa i odcinek przed światłami z Prądnicką. Klasycznie większy ruch na Nowohuckiej od mostu do skrzyżowania z Saską.

Uważajcie również na wyłączenie lewego pasa na 398 km autostrady A4 (kierunek Kraków), to ok. 2 km przed PPO Balice.
08:10
Spory ruch nie omija centrum Krakowa. Ciaśniej zrobiło sie na Alejach w stronę Podgórza, na Focha, Reymonta i w rejonie ślimaka pod Politechniką.

08:00
Na krakowskich ulicach zdecydowanie widać piątek. Korkować zaczęły się Wzgórza Krzesławickie, ulice Morcinka, Mistrzejowicka, tłoczniej też w Batowicach i Dziekanowicach. Na południu zaś tłok na 44 w Skawinie i ciągu Skotnicka-Bunscha w kierunku centrum.

Na Wielickiej sytuacja staje się coraz poważniejsza, możecie próbować przejechać przez Bieżanów, ale i to nie gwarantuje szybszego przejazdu.

07:43
Dosłownie zabetonowana Wielicka na pasie w stronę centrum, korek sięga zjazdu z obwodnicy. Wszystko przez zwężenie do jednego pasa w rejonie Bieżanowskiej, spowodowane remontem torowiska. Swoje trzy grosze dorzucił też utworzony niedawno buspas.
07:35
Ważna informacja dla kierowców wybierających się w podróż autostradą A4 w kierunku Śląska. Tam na 382 kilometrze (rejon Węzła Rudno) ok. godz. 8:00-9:00 pomarańczowe ludziki zajmą stumetrowy fragment jednego pasa.
07:21
Mgliście powitał nas piątkowy poranek, życie kierowcom zaczynają też utrudniać korki, jak ten na ciągnący się od Christo Botewa, przez Rybitwy do skrzyżowania Surzyckiego z Golikówką. Wszystko przez, jak mówia kierowcy włączone w tym miejscu światła.

A tak wygląda siódemka w Michałowicach. Zachowajcie ostrożność, bo przy takich warunkach o kolizję nietrudno.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale