Raport drogowy - poniedziałek 19.06

Mamy poniedziałek, 19 dzień czerwca, wyruszamy na drogi Krakowa i Małopolski.
08:53
Sporo utrudnień na krakowskich i małopolskich drogach. Po potrąceniu pieszego wciąż nie udało sie rozładować korka na ul. Conrada, większa liczba aut zebrała się na ul. Kotlarskiej i al. Powstania Warszawskiego przed Rondem Grzegórzeckim. Bardzo długo trwa wjazd do Krakowa od strony Skawiny, a także od strony Zakopanego. Dobra wiadomość dla jadących obwodnicą, powoli rozładowuje się korek pomiędzy zjazdami na Skawinę i Bielany.
08:36
Po potrąceniu pieszego na ul. Conrada w rejonie hotelu,  korek w stronę centrum rośnie jak na drożdżach, w tym momencie zwalniacie już przed estakadą nad ul. Armii Krajowej, na której również całkiem spory ruch. Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Basztowej spowodowała, że kierowcy utknęli w wąskich uliczkach śródmieścia – zapchane więc ulice Kopernika, Blich, Strzelecka i Szlak. Dalej ciasno na niektórych dojazdówkach, tu przoduje ul. Igołomska.

Jak informują kierowcy, na 439 km w autostrady A4, na nitce w strone Krakowa rozlał się olej, sprawca wycieku zjechał na pas awaryjny.
08:19
Jak informują kierowcy, na ul. Conrada, na nitce w stronę centrum doszło do potrącenia pieszego, policjanci dopiero przybyli na miejsce zdarzenia.

Sporo samochodów pojawiło się w rejonie ulic Wita Stwosza i Lubomirskiego w stronę Ronda Mogilskiego, a także Lubicz w obu kierunkach. Na ul. Konopnickiej stoicie od hotelu Forum do świateł z ul. Zwierzyniecką. Pokaźny zator utworzył sie na al. Pokoju, przyhamowujecie już przed skrzyżowaniem z ul. Zwycięstwa i tak w żółwim tempie toczycie się do Ronda Grzegórzeckiego; w przeciwnym kierunku pomalutku przejeżdżacie odcinek Dietla – Grzegózecka.

Po wypadku na Zakopiance w Libertowie, wciąż zablokowany jest jeden pas w kierunku Krakowa. Nieciekawie prezentuje się sytuacja na obowdnicy, tam nie ustępuje zator od węzła Łagiewniki do zjazdu na Skawinę, dalej zwalniacie przed stopniem wodnym.

07:59
Uwaga kierowcy, po wypadku na Zakopiance w Libertowie zamknięty jeden pas w stronę Krakowa. Spodziewajcie się sporych utrudnień. Zachowajcie też ostrożność na obwodnicy, tuż za węzłem Wieliczka w kierunku katowic służby koszą pobocza. Bardzo ciasno zrobiło się również na wysokości zjazdu na Łagiewniki, dojeżdżając do zatoru ostrzegajcie awaryjnymi.
07:45
Poniedziałek to pierwszy dzień z ograniczonym ruchem na ul. Basztowej, ale póki co trudno mówić o paraliżu komunikacyjnym, co potwierdzają krakowscy policjanci. Także, jak na dzień po długim weekendzie, ruch jest umiarkowany. Tradycyjnie ciasno na trasach wlotowych – ul. Igołomskiej, Wzgórzach Krzesławickich i ul. Zakopiańskiej. Powoli zagęszcza się ruch na ul. Bora-Komorowskiego, ul. Opolskiej i w rejonie ulic Turowicza, Kamieńskiego i alei Powstańców Śląskich. Większej liczby samochodów spodziewajcie się także w rejonie Ronda Grzegórzeckiego.

Na obwodnicy przybywa samochodów pomiędzy węzłami Łagiewniki i Południe i dalej przed zjazdem na Skawinę.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale