Raport drogowy - środa 13.09

Jest środa, 13 września, czas na wiadomości z dróg Krakowa i Małopolski.
08:36
Ruch na ulicach Krakowa nieco spokojniejszy, wciąż jednak są miejsca w których kierowcy przystaną na dłużsża chwilę. Tak jest na ul. Prądnickiej w kierunku Alej, w rejonie skrzyżowania Opolskiej i al. 29 Listopada i w Podgórzu, gdzie ulice Turowicza, Kamieńskiego i Tischnera są, jak mówią kierowcy zabetonowane. Zatory wróciły również na ul. Monte Cassino i Grzegórzecką przed wjazdem na rondo.
08:13
Kierowcy informują o stłuczce na ul. Opolskiej, w rejonie skrzyżowania z Prądnicką, kierunek Bronowice, jednak Policja póki co nie potwierdza tych informacji.

Wciąż spory kłopot mają kierowcy z wjazdem do miasta. Stoją ul. Zakopiańska, Turowicza, Wzgórza Krzesławickie, a także Pasternik, Łokietka i oczywiście al. 29 Listopada. Wyczekacie się również w Batowicach. Jak co dzień przestoje czekają Was na skrzyżowanaich Kuklińskiego i Saskiej z Nowohucką, która korkuje się od Ciepłowniczej do skrzyżowania ze Stoczniowców. Nieco spokojniej za to na Alejach, Dietla i Monte Cassino.
07:50
Przybyło samochodów na Alejach Trzech Wieszczów, szczególnie zapchana jest al. Krasińskiego, co jest pochodną zatoru na Konopnickiej. Tłok również na ulicach przyległych, długi postój czeka kierowców na Reymonta, gdzie kolejka sięga ul. Reymana. Bardzo powoli przejeżdżacie ul. Opolską, gdzie przystaniecie w dwóch miejscach, na wysokości Parku Krowoderskiego i przed szpitalem. W przeciwną stronę zator od strony estakady do świateł z Mackiewicza.

Problemem może być także dojazd do Ronda Grzegórzeckiego, zarówno od Grzegórzeckiej, jak i od al. Pokoju, na której dodatkowo przystaniecie na wysokości skrzyżowania z ul. Zwycięstwa.
07:31
MPK informuje, że ruch tramwajowy na ul. Brożka został wznowiony. Wciąż jednak mogą występować zakłócenia w kursowaniu niektórych składów.

Póki co korki nie są szczególnie uciążliwe. Bez większych trudności przejeżdżacie Alejami, ulicami Mogilską, Grzegórzecką, al. Pokoju i, o dziwo Opolską, choć na ulicach do niej prowadzących nie jest już tak wesoło. Bardzo duży ruch na Armii Krajowej, Monte Cassino i Konopnickiej. Tradycyjnie szykujcie się na przestoje w rejonie ulic Tischnera, Kamieńskiego i al. Powstańców Śląskich.
07:17
Zaczynamy od informacji dla pasażerów MPK. Na ul. Brożka, na wjeździe do zajezdni doszło do wykolejenia tramwaju. Składy kursujące w stronę Lipińskiego opóźnione. Linia 22 kursuje ulicą Kalwaryjską i Krakowską, linie 11 i 23 kursują do Borku Fałęckiego.


Fot. ZIKiT
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale