Rekordowe mrozy - IMGW wydaje ostrzeżenie

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI/LOVEKRAKÓW.PL
Instytut Metorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców Małopolski w związku z nadciągającą falą mrozów.

Ostrzeżenie obowiązuje od 7.30 w sobotę przez cały weekend. Najzimniej będzie w rejonach podgórskich, gdzie w sobotę w nocy temperatura może sięgać do -18 stopni Celsjusza. Jeszcze większy mróz może być w nocy z niedzieli na poniedziałek, do - 20. 

W Krakowie dzienne temperatury mają wahać się od -5 do -8 stopni Celsjusza. W sobotę spodziewane są również opady śniegu, które mają ustąpić dopiero w niedzielę. Odczuwalna temperatura będzie niższa również przez wiatr, który może sięgać 20 km/h.

Fala mrozów łączy się w Małopolsce z ostatnim dniem ferii. Warunki atmosferyczne mogą w znaczącym stopniu utrudniać podróże. Szczególnie trudne warunki mogą zastać kierowców w czasie powrotu z Zakopanego. W górskich miejscowościach temperatura będzie najniższa, a opady śniegu najintensywniejsze.

Policja przypomina i apeluje o zachowaniu ostrożności i rozsądne przebywanie na otwartych przestrzeniach, szczególnie w godzinach nocnych. W całej Małopolsce od listopada z wychłodzenia zmarło 39 osób.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale