Remis Cracovii w pierwszym sparingu. 28 piłkarzy jedzie na obóz

Pasy zremisowały w Mielcu z pierwszoligową Stalą 1:1 po bramce Filipa Piszczka w drugiej połowie. W sobotę Michał Probierz zabiera zawodników do tureckiego Belek. W kadrze znalazł się Maciej Gostomski, którego wyjazd stał pod znakiem zapytania.

Gdy we wtorek pytaliśmy szkoleniowca Cracovii, czy 31-letni bramkarz znajdzie się w 28-osobowej kadrze na zgrupowanie, Probierz mówił, że bramkarz musi spełnić pewne warunki. Nieoficjalnie było wiadomo, że sztab ma uwagi do jego wagi.

Gostomski najwyraźniej poradził sobie z problemem, bo w piątek wieczorem jego nazwisko znalazło się na liście zawodników, którzy od 19 do 3 lutego będą trenować w Belek. Nad Bosforem Pasy zagrają cztery sparingi: z Velje Boldklub (24.01), Akhmatem Groźny (26.01), Partizanem Belgrad (31.01) i MFK Ruzomberok (2.02).

Na obóz nie pojadą Antonini Culina i Sergei Zenjov, którzy od początku przygotowań są odsunięci i mogą szukać innych klubów. Probierz zrezygnował też z Adriana Danka, który będzie trenował z drugą grupą w Krakowie. Prawy obrońca trafił do klubu przed sezonem, który zaczął w pierwszym składzie. Nie dokończył meczu ze Śląskiem Wrocław ze względu na kontuzję i wtedy zaczęły się jego problemy. Na początku Probierz między innymi jego nieobecnością tłumaczył słaby start, ale w lidze więcej już z niego nie skorzystał.

Probierz zabierze do Turcji kilku wyróżniający się juniorów: Michała Ziębę, Mateusza Pieńczaka (obrońcy) i Michała Rakoczego (pomocnik).

Kolejny gol Piszczka

W piątek dziewiąta drużyna ekstraklasy zmierzyła się w pierwszym sparingu z trzecią siłą I ligi – Stalą Mielec. W meczu wystąpiło 23 zawodników Pasów. Probierz na każdą połowę wystawił różne składy, po przerwie na kilka minut wszedł również Daniel Pik.

Po 45 minut dostali nowi zawodnicy – Rumun Sergiu Hanca i Serb Bojan Cecarić. Cracovia zremisowała 1:1 po golu głową Filipa Piszczka. Czy 24-letni napastnik przełamł się na na dobre? Na pierwszego gola ekstraklasie w barwach Pasów musiał czekać do 19. kolejki, ale w tym roku trafił już dwa razy. 1 stycznia otworzył wynik treningu noworocznego.

Stal Mielec - Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: Soljić (28.) - Piszczek (54.).

Cracovia (I połowa): Peskovič - Rapa, Dytiatiev, Serafin, Siplak - Hanca, Dąbrowski, Lusiusz, Budziński, Wdowiak - Cabrera.

Cracovia (II połowa): Stępniowski - Diego, Helik, Datković - Cecarić, Gol, Dimun, Hernandez, Strózik (85. Pik) - Piszczek.