Remont przejścia pod Jubilatem jeszcze w tym roku

fot. Krzysztof Kalinowski

Jeszcze tej jesieni mają ruszyć prace remontowe w przejściu podziemnym dla pieszych pod al. Krasińskiego. Przechodnie zyskają dwie widny, miejsce będzie również bardziej estetyczne.

To, że przejście pod Jubilatem wymaga gruntownego remontu, wiadomo nie od dzisiaj. W czasie ulew na nieremontowanych posadzkach zalegały kałuże, a kamienne okładziny ścian nie były wymieniane od czasu powstania obiektu.

Windy, chodniki, balustrady

W ramach przebudowy ZIKiT planuje wymianę wspomnianych okładzin ścian, posadzki i schodów. Naprawiony zostanie sufit podwieszany, który był remontowany na czas ŚDM, ale został uszkodzony. Przejście zyska nowe balustrady, oświetlenie i monitoring. Najważniejszą zmianą będzie budowa dwóch wind dostosowujących przejście do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się czy rodziców z wózkami dziecięcymi. Po ich budowie o kilka metrów przesunięty zostanie przystanek autobusowy po stronie Teatru STU.

Najpierw przebudowa od ul. Morawskiego

Prace obejmą również remont chodników prowadzących do przejścia, kanalizacji opadowej i instalacji elektrycznej. Obecnie inwestycja jest na etapie przetargu, ale budowa ma ruszyć jesienią. Przebudowa rozpocznie się od prac demontażowych, ciągu ul. Morawskiego. Prace potrwają do kwietnia 2018 roku. Jak zapewniają przedstawiciele ZIKiT-u, przez czas prowadzenia robót wykonawca będzie zobowiązany do umożliwienia ciągłego ruchu pieszego w przejściu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Zwierzyniec
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale