Remont torowiska do Bronowic. ZIKiT uruchamia infolinię

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańców Bronowic czeka w najbliższym czasie wiele trudnych miesięcy. Remont ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej będzie się wiązał z dużymi uciążliwościami zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i dla kierowców. Wykonawca na zlecenie ZIKiT uruchomił w związku z tym specjalną infolinię i punkt informacyjny.

Po przeciągającej się procedurze przetargowej początku ubiegłego tygodnia ZIKiT podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Firma ZUE przebuduje tarczę skrzyżowania ulic: Karmelickiej i Królewskiej z Alejami Trzech Wieszczów oraz cały ciąg ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, piesi nowe chodniki, a rowerzyści drogę dla rowerów.

Od wtorku na zlecenie ZIKiT wykonawca uruchomił punkt informacyjny (na ul. Urzędniczej), w którym mieszkańcy w godzinach od 8:00 do 16:00 mogą uzyskać informacje dotyczące planowanej przebudowy. Mieszkańcy mogą również uzyskać informacje pod numerem telefonu 515 078 499. Warto też zaglądać na stronę www.zikit.krakow.pl oraz profil jednostki na Facebooku: www.facebook.com/Razemwruchu/

Szczegóły jeszcze ustalane

Modernizacja linii tramwajowej do Bronowic spowoduje zawieszenie kursów tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela aż do Bronowic Małych. Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, która będzie poprowadzona po alternatywnych ciągach bliskich modernizowanym ulicom.

W założeniach autobusy w kierunku Bronowic będą kierowały się na ul. Kazimierza Wielkiego, następnie ulicą Smoluchowskiego, potem ulicami Lea, Młodej Polski, po czym ulicami Jadwigi z Łobzowa i Rydla, aż do skrzyżowania z ulicą Bronowicką. Ostateczny projekt zmian w organizacji ruchu jest jeszcze opracowywany.

– Przy organizacji autobusowej komunikacji zastępczej głównym założeniem jest dobro pasażerów. Prawdopodobnie autobusy będą odjeżdżać z częstotliwością co dwie minuty, dzięki czemu zapewniona zostanie sprawna komunikacja zastępcza na modernizowanym odcinku – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT.

Prace potrwają 12 miesięcy, ale ruch tramwajowy wróci po 10 miesiącach. Inwestycja będzie kosztować prawie 77 milionów złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus