Remont ul. Królewskiej. Będą tramwaje dwukierunkowe

fot. TOMASZ BIELECKI/MPK KRAKÓW

Od środy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uruchomi zastępczą linię tramwajową kursującą na trasie Bronowice Małe – Bronowice.  Tramwaje uzupełnią połączenia obsługiwane przez autobusy linii 704 i 713.

– Przede wszystkim chcemy ulżyć mieszkańcom, ale także przygotować się na przyjazd studentów, ponieważ na trasie tej linii są wydziały krakowskich uczelni – Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Pedagogicznego – tłumaczy Magdalena Wasiak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.Co ciekawe, do obsługi trasy wykorzystane zostaną dwukierunkowe wagony GT8S, zawracające z wykorzystaniem tzw. przejazdówki. Dzięki takiemu rozwiązaniu tramwaje będą mogły przejeżdżać z toru na tor, bez zawracania na pętli.

"Nocowanie" poza domem

Odcięcie tramwajów od zajezdni nie jest niczym nowym, tak było m.in. w Bieżanowie i w Kurdwanowie przed budową estakady Lipska-Wielicka, gdy konieczne było zamknięcie torów pomiędzy ulicą Limanowskiego, a Dworcową. Jednak po raz pierwszy tramwaje będą „nocować” poza zajezdnią na tak długi okres.


comments powered by Disqus