Renesans pod Wawelem. Rozpoczął się Jarmark Świętojański

Tak wyglądał Jarmark Świętojański w 2016 roku fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Na bulwarze Czerwieńskim rozpoczął się Jarmark Świętojański, który potrwa od 16 do 18 czerwca. Tegoroczna edycja przeniesie nas do czasów renesansu. Pod Wawelem odbędą się spektakle, bale, pokazy walki, jak i uczty. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

To już ósma edycja wydarzenia. Bohaterką pierwszego dnia będzie Anna Jagiellonka przygotowująca się do balu wydawanego dla niej w ogrodach zwierzynieckich przez Henryka Walezego. Motywem przewodnim będą warsztaty tańca, pokazy mody urozmaicane scenkami komedii dell'arte. Wieczorem pod Wawel przypłynie na barce fundacji Horyzont Zdarzeń - Henryk Walezy, którego powita na nabrzeżu cały dwór.

W drugim dniu odbędzie się uroczyste świętowanie imienin królów Zygmuntów: Starego i Augusta - dziewięcioletniego, jeszcze przed koronacją. Z tej okazji zaplanowano rozmaite pokazy, a Orszak Wszystkich Bractw przejdzie przez Rynek Główny i będzie zachęcać mieszkańców miasta i turystów do wspólnej zabawy na bulwarze Czerwieńskim.

W niedzielę 18 czerwca na Jarmark przybędzie, konno w asyście husarii, król Stefan Batory. Spotka się tu z żoną Anną Jagiellonką i wspólnie z wszystkimi bractwami będą świętować szczęśliwy powrót króla z wojny z Moskwą w Inflantach.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale