Reprezentanci 33 krajów na torze Kolna. PŚ w slalomie kajakowym [ZDJĘCIA]

fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Na torze Kolna od 29 czerwca do 1 lipca odbywają się zawody Pucharu Świata seniorów w slalomie kajakowym. To najważniejsze tegoroczne wydarzenie tej konkurencji w Polsce, a Kraków już po raz drugi jest gospodarzem imprezy.

Kraków gości drugą z pięciu edycji tegorocznego Pucharu Świata. Zawody dbywają się na także na Słowacji, w Niemczech i Słoweni, natomiast finał będzie miał miejsce w Hiszpanii. Udział w polskiej imprezie potwierdziło 300 zawodników z 33 krajów. Na przybyłych zawodników i gości czeka spełniający wymogi federacji: europejskiej (ECA) i międzynarodowej (ICF) tor. Dodatkową atrakcją krakowskiej imprezy będzie występ zawodników, którzy walczyć w niezwykle widowiskowym crossie kajakowym. 

- Tor Kolna w ciągu 15 lat stał się naszym kolejnym oknem na świat. Kraków jest miastem sportu, a mam nadzieję, że zostanie stolicą sportu, szczególnie w dyscyplinach związanych z górami. Dowodem na to są te zawody Pucharu Świata. Mam też nadzieję, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy też organizację mistrzostw świata w slalomie kajakowym – powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

comments powered by Disqus