Ring wyłonił najlepszego specjalistę Java Script

fot. materiały organizatora

W czwartek w Browarze Lubicz odbył się pierwszy turniej z cyklu Yggdrasil Coding Challenge, w którym wyłoniony został najlepszy programista Java Script. Zwycięzcą ogłoszono Marcina Pietruszkę. Zmagania zawodników odbywały się w ringu. Patronem medialnym wydarzenia było LoveKraków.pl.

Firma Yggdrasil, specjalizująca się w tworzeniu gier dla kasyn online, zerwała z formułą hackathonu, w zamian oferując kilkuetapowy system pucharowy. Zmagania programistów odbywały się w parach w ringu bokserskim.

Uczestnicy poznawali zadania tuż przed rozpoczęciem każdej rundy. Zwycięzcy przechodzili do kolejnej rundy, gdzie rywalizowali z innymi wygranymi. Zwycięzcą został Marcin Pietruszka, który otrzymał konsolę PlayStation 4 oraz okulary VR. – Szczególnie podobały mi się dwa ostatnie zadania, gdzie liczył się pomysł. Pozostałe bazowały na matematyce i były nieco trudniejsze – dodaje triumfator.

Będą kolejne edycje

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem środowiska programistycznego, dlatego planowana jest kolejna edycja. – Pierwszy pojedynek Yggdrasil Coding Challenge traktowaliśmy jako eksperyment. Z pewnością powtórzymy tego typu spotkanie, bo zebraliśmy bardzo pozytywne opinie – mówi Krzysztof Opałka, Chief Product w Officer Yggdrasil Polska, organizator turnieju.

Spółka Yggdrasil specjalizuje się w tworzeniu gier dla kasyn online. Swoje biura ma już na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze. W Krakowie rozwija się centrum technologiczne firmy, w którym obecnie pracuje 80 osób.

Do końca roku firma planuje podwoić liczebność swojego personelu, a szanse na pracę ma kilkudziesięciu specjalistów IT. Prowadzone są projekty rekrutacyjne na takie stanowiska jak m.in. Java Developer, Game Developer, Game Producer czy stanowiska artystyczne – Illustrator czy Animator.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale