Rozbił szybę w autobusie MPK bo ... był zdenerwowany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci zatrzymali 25-letniego sprawcę rozbicia szyby w autobusie MPK, który został ujęty przez kierowcę uszkodzonego pojazdu. Wandal usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych – wtedy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu wandala, który rozbił szybę w jednym z autobusów MPK w Krakowie. Na miejsce udali się policjanci, którzy w rejonie przystanku autobusowego na ul. Miechowity zauważyli stojący autobus i dwóch mężczyzn.

– Okazało się, że to kierowca pojazdu wraz z ujętym wandalem. Funkcjonariusze po rozmowie z mężczyznami ustalili przebieg zdarzenia. Kierowca autobusu gdy zatrzymał się na przystanku, aby wysadzić pasażerów zauważył, że jeden z nich zamachnął się i rzucił w kierunku pojazdu butelkę po piwie, którą trzymał w ręce. Uderzenie było na tyle silne, że została wybita szyba w jednym skrzydle drzwi wejściowych do autobusu – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Był zdenerwowany

Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, lecz kierowca pojazdu zareagował bardzo szybko i ruszył za wandalem. Gdy ujął go wezwał na miejsce patrol policji. Zatrzymany mężczyzna to 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto sprawdzenie wykazało, ze jest poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym celem odbycia kary aresztu za popełnione wykroczenia. Tłumaczył, że został sprowokowany zachowaniem jednego z pasażerów, który wychodząc potrącił go w ramię. To bardzo rozzłościło 25-latka, który w wyniku silnego zdenerwowania postanowił rzucić szklaną butelką po piwie w kierunku pojazdu, z którego wysiadł.

25-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Trafił do placówki penitencjarnej, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale