Ruszyła zbiórka pluszaków dla małych pacjentów

fot. Materiały prasowe

IKEA Kraków już po raz piąty organizuje zbiórkę pluszaków dla dzieci przewożonych karetkami. Maskotki pomogą ratownikom nawiązać kontakt z maluchami i wykonać odpowiednie czynności medyczne. Akcja potrwa do 23 grudnia.

Pluszowe maskotki już na dobre „zadomowiły się” w krakowskich karetkach. W ciągu ostatnich czterech lat Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało bowiem ponad 14 000 pluszaków. Piąta, jubileuszowa edycja akcji jest podwójnie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy maskotki zbierane są również dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

– Te na pierwszy rzut oka niepozorne przytulanki stanowią dla nas ogromne wsparcie. Dzięki nim łatwiej jest nawiązać kontakt z zestresowanym maluchem i wykonać różne czynności medyczne, które muszą być przeprowadzone szybko i sprawnie. Cieszymy się, że tym razem część pluszaków trafi również do pogotowia w Rzeszowie. Chcemy wspierać takie inicjatywy, bo uważamy, że pluszaki są potrzebne we wszystkich polskich karetkach – powiedziała Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zbiórka ruszyła 5 listopada i potrwa do 23 grudnia. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. Firma już zapowiedziała, że do zebranych maskotek dołoży kolejne tysiąc sztuk.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale