Ruszyły zapisy do 11. Biegu Trzech Kopców

fot. zymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Można już zgłaszać się do 11. PZU Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się  w Krakowie 1 października - tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca. Z uwagi na limit uczestników - 2800 osób, warto nie czekać z rejestracją na listę startową i uiszczeniem wpisowego. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Druga część Królewskiej Triady Biegowej

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę, raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie 2 godzin.

Lista startowa zostanie zamknięta w momencie nadania 2800. numeru. Ustalony limit spowodowany jest względami bezpieczeństwa i pojemnością trasy. Do 31 sierpnia opłata startowa wyniesie 40 zł. Od 1 września do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (22 września) wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (30 września i 1 października) będzie to 100 zł (w przypadku niewyczerpania limitu we wcześniejszej fazie zapisów).

11. PZU Bieg Trzech Kopców wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej 2017 razem z 16. PZU Cracovia Maratonem (który odbył się 30 kwietnia) oraz kończącym sezon biegowy w Krakowie 4. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim (15 października). Osoby, które ukończą wszystkie trzy ww. imprezy, otrzymają specjalne statuetki i dyplomy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale