Rynek Główny. 23-latek mierzył do policjanta z broni

Decyzją sądu rejonowego, na trzy miesiące aresztowany został 23-letni mieszkaniec Podlasia, który kilka dni temu mierzył do policjantów z pistoletu gazowego. 

Do zdarzenia doszło 7 grudnia około godziny 8 rano. - To wtedy mundurowi, pełniący służbę w rejonie Rynku Głównego, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, idącego chwiejnym, niepewnym krokiem. Stróże prawa podjęli względem niego interwencję. Podczas legitymowania, 23-latek wpadł w furię. Pobudzony napastnik wyciągnął z kurtki pistolet gazowy, który wymierzył w stronę funkcjonariusza, grożąc mu pozbawieniem życia - informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

23-latek został szybko obezwładniony przez policjantów i doprowadzony do Komisariatu Policji I w Krakowie. Jak się okazało, zatrzymany wielokrotnie był już notowany, a w chwili popełnienia przestępstwa, znajdował się pod wpływem środków odurzających. Śledczy przedstawili sprawcy zarzut czynnej napaści na policjanta. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale