S7 z Lubnia do Rabki z unijną dotacją

fot. GDDKiA

Ministerstwo Rozwoju potwierdziło przyznanie 1,3 mld zł dotacji na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Rabka.

Umowę o dofinansowanie newralgicznego, 16-kilometrowego odcinka Zakopianki podpisali w poniedziałek Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol.

Miliardy na Zakopiankę

Jak mówi Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad łączna wartość inwestycji to niemal 2,5 mld zł. – Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie prawie 1,3 mld zł. W ramach nowej trasy powstaną m. in. ponad dwukilometrowy tunel pod Luboniem Małym, węzły drogowe Skomielna i Zaborna oraz miejsca obsługi podróżnych – mówi.

Najtrudniejszy tunel

Najwięcej pracy drogowcy mają z drążeniem tunelu, który finalnie połączy Naprawę i Skomielną Białą. Całość inwestycji ma być gotowa w 2020 roku. Oprócz małopolskiej drogi unijne dofinansowanie w kwocie 5 mld zł otrzyma jeszcze pięć realizacji na drogach S2, S5, S6  i drogach krajowych nr 50 i 79, łączna kwota przeznaczona na te cele to 11 mld zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale