Sąd skazał sprawców pobicia mordercy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trzech mężczyzn: Marcin K., jego brat Krzysztof K. oraz Kamil Ż. zostali uznani winnych pobicia Damiana Sz. – mordercy z ul. Miodowej.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2018 roku. Nietrzeźwy Damian Sz. wracał ze sklepu do pracy. Na swojej drodze spotkał oskarżonych, którzy nie zachowywali się poprawnie. Wdał się w utarczkę słowną, po czym doprowadził do starcia. W związku z przewagą mężczyzn, przegrał walkę i został pobity.

Po wszystkim wrócił do miejsca pracy, kuchni w restauracji, skąd wziął kilkunastocentymetrowy nóż i udał się na ul. Miodową z żądzą zemsty. Szedł spokojnie, z nagim torsem, dokładnie wiedząc, co chce zrobić. Nie zadał sobie jednak trudu, by chociaż zidentyfikować swoich oprawców. Wybrał na oślep 21-latka, stojącego do niego tyłem, który znalazł się tam przez przypadek, i zadał mu cios w serce. Został za to prawomocnie skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

Agresorzy z wyrokami

Uczestnicy bójki, którą zarejestrował monitoring również zostali skazani. Marcin K. usłyszał wyrok trzech miesięcy pozbawienia wolności oraz rok ograniczenia wolności. W tym czasie będzie musiał wykonywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Drugi z oskarżonych, Krzysztof K., również trafi do więzienia na trzy miesiące. A prace społeczne będzie musiał wykonywać przez kolejne 16 miesięcy. Na rzecz poszkodowanego Damiana Sz. będzie musiał zapłacić 1,2 tys. zł zadośćuczynienia. Z kolei Kamil Ż., decyzją sądu, został skazany na rok więzienia, ale w zawieszeniu na trzy lata.

Przeprosiny

Dawid Kuciński – autor tekstu opublikowanego w dniu 21 lutego 2019 r.  tekstu SĄD SKAZAŁ SPRAWCÓW POBICIA MORDERCY, jak również redaktor naczelny portalu Lovekrakow.pl oraz cała redakcja przepraszają spółkę Grupa Scandale Pajda, Klesyk Sp.j. prowadzących lokal La Scandale, za podanie nieprawdziwych informacji w materiale opublikowanym na portalu Lovekrakow.pl - SĄD SKAZAŁ SPRAWCÓW POBICIA MORDERCY, a polegających na podaniu nieprawdziwych informacji, iż Damian Sz. był pracownikiem restauracji La Scandale, jak również nieprawdziwych informacje, iż z tego lokalu wziął nóż, którym następnie miał zabić przypadkowego przechodnia. Damian Sz. nie był pracownikiem restauracji Le Scandale, jak również nie jest prawdą, iż z tego lokalu wziął nóż, którym następnie miał zabić przypadkowego przechodnia. Za podanie powyższych nieprawdziwych informacji, zespół Lovekrakow.pl przeprasza.

Sprostowanie do artykułu [LINK]

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus