Salut wodny na powitanie. Z Krakowa prosto do Eindhoven

Salut wodny na krakowskim lotnisku fot. mat.prasowe

Od wtorku z krakowskiego lotniska można dostać się do położonego w południowej Holandii miasta Eindhoven. Połączenia przez cztery razy w tygodniu będzie oferowała linia Transavia.

Poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. W te dni będzie można wybrać się do jednego z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Miasto jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich PSV.

Pierwszy samolot linii Transavia z Eindhoven (Boeing 737 – 800) wylądował w Krakowie w miniony wtorek o godz. 13:51. Rozkładowy czas przelotu wynosi 2 godziny.

Trasę obsługują samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Eindhoven o godzinie 14.42. To już trzecie połączenie pomiędzy Krakowem a Holandią oferowane przez przewoźników.

– Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainagurowane w najbliższych miesiącach. Nowego przewoźnika przywitaliśmy tradycyjnym salutem wodnym  – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Pasażerowie pierwszego rejsu zostali przywitani słodyczami z krakowskiej manufaktury słodyczy, a załoga samolotu - tortem.

 

comments powered by Disqus