Same problemy z rondem Kocmyrzowskim

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwający od stycznia remont torowiska na rondzie Kocmyrzowskim napotkał na problemy i został czasowo wstrzymany. Tymczasem stan torowiska w tym miejscu ciągle daje o sobie znać. Od wieczora przez wiele godzin robotnicy usuwali awarię, która wstrzymała cały ruch przez rondo.

Remont rozpoczął się w styczniu. Od tego czasu część ronda jest wyłączona z użytkowania, a linie tramwajowe nr 1, 5, 16 i 21 jeżdżą objazdami. Dlatego każde zatrzymanie na rondzie powoduje jeszcze większe niż zwykle problemy.

W środę z powodu awarii torowiska ruch był tam wstrzymany od około godziny 18.00 aż do końca kursów, więc pierwsze tramwaje przejechały przez rondo dopiero rano. Rzecznik MPK Marek Gancarczyk mówi, że to nie pierwsza dłuższa przerwa w kursowaniu w tym miejscu, zdarzają się też bieżące naprawy prowadzone „pod ruchem”. – Jaki jest stan torowiska w tym miejscu, wszyscy wiedzą. Teraz poza jedną relacją tory są tam rozebrane. Jakikolwiek problem w tym miejscu powoduje brak dojazdu do Mistrzejowic i do osiedla Piastów, co oczywiście dla mieszkańców tych rejonów jest dużym utrudnieniem – podkreśla rzecznik przewoźnika.

Prace wstrzymane

Tymczasem prace przy przebudowie torowiska zostały wstrzymane. Urzędnicy tłumaczą, że wynika to z potrzeby dodatkowego utwardzenia podłoża, która wyszła na jaw dopiero w trakcie remontu.

– W trakcie prowadzenia wykopów wykonawca natknął się na warunki geotechniczne, które nie były ujęte w dokumentacji projektowej. W związku z tym należy wykonać dodatkowe zagęszczenia gruntu. Jednak żeby to zrobić, trzeba też zaktualizować dokumentację i to właśnie dzieje się obecnie – informuje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. – Prace na miejscu zostaną wznowione niebawem – zapewnia.

Koszt całości prac na rondzie Kocmyrzowskim wynosi 7,6 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale