Siatkarki Proximy z sukcesem zakończyły sezon zasadniczy. Czas na play-offy

Proxima wykonała zadanie i po zwycięstwie 3:0 w Szczyrku zakończyła pierwszą część sezonu na drugim miejscu. Ligową wygraną zanotowały również koszykarki Wisły Can-Pack Kraków.

Z Kaliszem w play-off

Wygrana z SMS-em PZPZ Szczyrk gwarantowała krakowiankom zakończenie sezonu zasadniczego jako wicelider. Siatkarki beniaminka nie musiały oglądać się na zespół ze Świecia, który przed ostatnią kolejką miał jeszcze szanse je wyprzedzić. Rywalki przegrały jednak z WTS Solna Wieliczka 2:3 i zajęły ostatnie miejsce na podium. Do play-offów z pozycji numer jeden przystąpi Wisła Warszawa. Liderki w dwudziestu spotkaniach przegrały tylko raz – w Krakowie.

Na początku marca rozpocznie się dużo ciekawsza faza play-off. Proxima zmierzy się z MKS-em Kalisz. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe 4 marca, a rewanż w Krakowie tydzień później. W przypadku remisu decydować będzie złoty set.

Pary I rundy play-off:

Wisła Warszawa – Sokołów SA Nike Węgrów

Proxima Kraków – MKS Kalisz

Joker Mekro Energoremont Świecie – AZS KU Politechniki Opolskiej

Solna Wieliczka – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

SMS PZPS Szczyrk – Proxima Kraków 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

Pewna wygrana w Toruniu

Szesnaste zwycięstwo w sezonie odniosły mistrzynie Polski – Wisła Can-Pack Kraków. Po wygranej w Eurolidze pojechały do Torunia i nie miały najmniejszych szans z pokonaniem Energii. Spotkanie było rozstrzygnięte już po pierwszej połowie.

W środę o godzinie 20 krakowianki zakończą we własnej hali rozgrywki Euroligi z BLMA, a dzień później poznają rywalki w ćwierćfinale EuruCup.

Energa Toruń – Wisła Can-Pack Kraków 57:80 (9:24, 14:20, 17:22, 17:14)

Energa: Morris 17, Michael 17, Sosnowska 8, Adamowicz 6, Cebulska 4, Tłumak 3, McBride 2, Cain, Szczepanik.

Wisła: Simmons 12, Abdelkader 12, Gidden 12, Morrison 11, Ziętara 10, Szott-Hejmej 7, Ygueravide 6, Kobryn 4, Pop 4, Szumełda-Krzycka 2.