Skanska rozpoczęła budowę czwartego biurowca kompleksu High5ive

fot. Den Didenko/LoveKraków.pl

Spółka biurowa Skanska ogłosiła rozpoczęcie budowy czwartego budynku swojej największej krakowskiej inwestycji. Kompleks High5ive przy Galerii Krakowskiej będzie składać się docelowo z pięciu budynków i oferować ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Czwarty budynek biurowy kompleksu High5ive, którego budowa właśnie się rozpoczęła, będzie liczyć sześć kondygnacji nadziemnych, gdzie znajdzie się około 24,5 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Zostanie on oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.

– Jest to najlepsza lokalizacja w tym mieście, w której mógł powstać projekt biurowy o takiej skali – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. – Wraz z kolejnymi budynkami tworzymy miejsce do pracy dla firm o różnych profilach, ale chcemy jednocześnie, żeby była to także przestrzeń dla mieszkańców.

High5ive docelowo zaoferuje 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pierwsze dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej zostały już oddane do użytku. Swoje biura mają tutaj m.in. ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony i przestrzeń coworkingowa Business Link.

Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum projekt będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Tym samym kompleks ma zostać dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale