Smocza osiemnastka w grodzie Kraka

Pod Wawelem po raz kolejny odbędzie się niezwykłe, smocze widowisko fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Szykują się prawdziwe smocze urodziny. Już początkiem czerwca do Krakowa zawita prawie 40 kolorowych smoków, które wezmą udział w 18. Wielkiej Paradzie Smoków. Tym razem motywem przewodnim są „Smoki z Dziennika Marco Polo”.  LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Od 2 do 3 czerwca w mieście dobrej zabawy nie zabraknie.  Tradycyjnie już – za sprawą Smoczego Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się 2 czerwca – Bulwary Wiślane zamienią się w przestrzeń pełną kolorowych balonów, namiotów i artystyczno-edukacyjnych działań. Na najmłodszych czekać będą inspirujące gry i zabawy, konkursy czy specjalne warsztaty, które pobudzą wyobraźnie każdego dziecka.

Wielkie widowisko nad Wisłą

W sobotni wieczór w zakolu Wisły u podnóża Wawelu odbędzie się Wielkie Widowisko Plenerowe. Ten spektakularny pokaz co roku przyciąga na Bulwary tysiące widzów. Olbrzymie pływające i unoszące się w powietrzu smoki, nastrojowa muzyka, sztuczne ognie i magiczna sceneria sprawiają, że każdy uczestnik ma szansę przenieść się do zupełnie innego świata.

W niedzielę (3.06), w samo południe, na ulicę Krakowa wyruszy 18.Wielka Parada Smoków. W paradzie weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. Uczestnicy będą animować wykonane przez siebie smoki, które wezmą udział w konkursie o tytuł Najpiękniejszego. W tym roku wszyscy twórcy mogli inspirować się przygodami podróżnika Marco Polo oraz kulturą i tradycją państw, które – jak mu się wówczas wydawało – odkrył. Będzie więc bardzo kolorowo i różnorodnie. Parada wyruszy spod hotelu Royal i przejdzie ulicami Krakowa do Rynku Głównego. Tam zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Od 2000 roku organizatorem imprezy jest Teatr Groteska, a pomysłodawcą dyrektor Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus