Smog nie odpuszcza. Bezpłatna komunikacja przedłużona

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Potwierdzają się wcześniejsza zapowiedzi. Nie tylko do północy, ale przynajmniej przez cały wtorek będą obowiązywać darmowe przejazdy komunikacją miejską dla posiadaczy samochodów. Nie trzeba kupować biletu, wystarczy pokazać dowód rejestracyjny.

W dalszym ciągu poziom zanieczyszczenia powietrza jest bardzo wysoki. Średni poziom stężenia pyłu PM10 na stacjach pomiarowych wyniósł powyżej 150 µg/m3, dlatego urząd miasta wydał decyzję o przedłużeniu obowiązywania darmowych przejazdów do godziny 24:00 we wtorek. Nie jest wykluczone, że jutro sytuacja się nie poprawi i decyzję trzeba będzie przedłużyć o kolejny dzień.

Darmowe przejazdy obowiązują w Krakowie i tych wszystkich gminach, do których dojeżdżają autobusy krakowskiej komunikacji miejskiej. Mogą z nich korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale