Smutne Święta Garbarni i Hutnika. Osiem goli Wieczystej

Garbarnia Kraków przegrała z rezerwami Lecha Poznań 1:2, a Hutnik Kraków z Wigrami Suwałki 1:5. W Giebułtowie Wieczysta Kraków rozgromiła tamtejszą Jutrzenkę 8:0.

Po golu Kacpra Dudy z 6. minuty Garbarnia Kraków prowadziła na własnym stadionie z rezerwami Lecha Poznań. Gospodarze zachęceni szybkim trafieniem, szukali kolejnego, ale mimo prób Daniela Morysa i Bartłomieja Purchy nie udało im się trafić do siatki.

Przyjezdni musieli gonić wynik. W 39. minucie doprowadzili do wyrównania, a po zmianie stron strzelili zwycięskiego gola. Trafienie na 2:1 zdobył po rzucie rożnym Adrian Laskowski. Garbarnia do końca walczyła. Miała jeszcze kilka rzutów rożnych i strzał nad poprzeczką, ale nie udało się krakowianom wywalczyć u siebie nawet punktu.

Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: K. Duda (6,) –  Klupś (39.), Laskowski (50).

Garbarnia: Frątczak - Purcha (60. Marszalik), Kardas, Bartków, Bentkowski - Morys, M. Duda (79. Szywacz), Nowak, K. Duda (79. Malik), Kuczera (60. Rogoziński) - Klec (70. Kuczak).

Lech II: Mrozek - Zagórski, Skrzypczak, Laskowski, Palacz - Klupś (83. Fietz), Norkowski, Kryg, Gogół (83. Zięba), Antczak (59. Wilak) - Pacławski (76. Kukułka).

Żółte kartki: Kryg, Zagórski.

Sędziował Marek Śliwa (Kielce).

Wysoka porażka Hutnika

Po trzydziestu minutach gry za sprawą samobójczego trafienia na prowadzenie wyszedł Hutnik Kraków. Choć do końca pierwszej odsłony przyjezdni dzielnie utrzymywali się na prowadzeniu, tak po zmianie stron Wigry Suwałki przystąpiły do egzekucji.

Wiatr w żagle gospodarze złapali po wykorzystanym przez Mateusza Lewandowskiego rzucie karnym. W ciągu kolejnych dwudziestu minut gracz gospodarzy skompletował hat-tricka. W 75. minucie M. Lewandowski zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Tomasza Lewandowskiego, a wynik ustawił po golu z rzutu karnego Michał Żebrakowski.

Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 5:1 (0:1)

Bramki: M. Lewandowski (48. K., 60., 68.), T. Lewandowski (75.), Żebrakowski (87. K) - Gvozdenović (30 sam.).

Wigry: Zoch - Michalski, Gvozdenović (46. Bogusławski), T. Lewandowski, Rudinilson, Prętnik (83. Kubrak) - Łabojko (72. Sowiński), Mularczyk (73. Żebrakowski), Babiarz, Caetano - M. Lewandowski (83. Iwao).

Hutnik: Frasik - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Jurkowski, Becht - Andrzejewski (77. Kitliński), Drąg, Zawadzki (82. Łapczyński), Świątek (77. Skrzypek), Lelek (73. Wyjadłowski) - Chmiel (63. Elorhan).

Żółte kartki: Gvozdenović, Łabojko, Mularczyk.

Sędziował: Piotr Rzucidło.

Przedświąteczny pokaz strzelecki Wieczystej

Lider rozgrywek zgonie z planem wygrał z Jutrzenką Giebułtów. Bramkarz gospodarzy aż osiem razy musiał wyjmować piłkę z siatki. Po dwa gole zdobyli Adrian Frańczak, Maciej Jankowski i Jakub Bąk. Po jednym trafieniu dołożyli Radosław Majewski i Thibault Moulin.

Od 64. minuty Wieczysta grała w przewadze po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Mateusza Majcherczyka.

Jutrzenka Giebułtów - Wieczysta Kraków 0:8 (0:3)

Bramki: Frańczak (3., 49.), Jankowski (21., 34.), Majewski (63. K), Moulin (78.),Bąk (89., 90.).

Jutrzenka: Maciejowski - Gniecki, Grodzicki, Pohoriłyj, Silczuk - Śląski, Ficek, Majcherczyk, Zieliński, Pietrzyk - Balawender (69. Polniak) oraz Bzdyl, B. Jeż, M. Jeż, Pawlak.

Wieczysta: Plewka - Frańczak, Michalski, Jampich (46. Porębski), Kumah (69. Guzik) - Moulin, Gamrot, Majewski (69. Hebel) - Peszko (61. Linca), Jankowski, Misak (74. Bąk).

Żółte kartki: Majcherczyk (dwie), Zieliński - Michalski, Moulin.

Czerwona kartka: Majcherczyk (dwie żółte).