Śnieg i mróz im nie straszny. 20 tys. km w 18 dni

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZIKiT cały czas liczy przejazdy rowerowe w Krakowie. Od 1 do 18 stycznia dziewięć punktów pomiarowych zarejestrowało ponad 48 tysięcy przejazdów.

– Na intensywny ruch rowerowy w okresie zimowym z pewnością wpływ ma również to, iż Kraków jest jedynym miastem w Polsce, które udostępnia rowery dla mieszkańców przez cały rok – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.

Rowerzyści są zliczani na Bulwarach, na ul. Kotlarskiej, Mogilskiej, Wielickiej, Wadowickiej, Monte Cassino, Smoleńsk, Tynieckiej i przy Dworcu Głównym. – Największe natężenie jednośladów można było zaobserwować w lokalizacji ulicy Mogilskiej (10862 przejazdów), Kotlarskiej (6831 przejazdów) oraz Monte Cassino (5925 przejazdów) i Bulwarów Wiślanych (5 086 przejazdów). Najmniej popularna jest trasa przy ulicy Wielickiej – wylicza Pyclik.

20 tys. km

Do dyspozycji krakowian i turystów na czas sezonu zimowego Wavelo oddało 550 rowerów, które zostały wypożyczone 7 tys. razy. Rowerzyści przejechali na nich 20 tys. km. – To naprawdę sporo biorąc pod uwagę fakt, że według dotychczasowych statystyk to właśnie w miesiącach od grudnia do lutego obserwowało się zwykle widoczny spadek liczby rowerzystów na krakowskich ulicach – komentuje rzecznik ZIKiT-u.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale