Specjalny pociąg rusza z Krakowa. Próba bicia rekordu na trasie do Tarnowa

Wnętrze pociągu Kolei Małopolskich fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przejedź się pociągiem z Krakowa do Jasła i Gorlic, a zamiast biletu wrzuć datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym sposobem Koleje Małopolskie  i stowarzyszenie Miłośników Kolei włączają się w 25 finał akcji charytatywnej.

– 15 stycznia pojedzie specjalny finałowy pociąg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kręcimy się do stacji Jasło, Biecz, Gorlice. Wspólnie z Małopolskim Urzędem Marszałkowskim, Kolejami Małopolskimi i stowarzyszeniem Miłośników Kolei w Krakowie zapraszam na super finałowe granie – zachęcał Jerzy Owsiak, prezes zarządu fundacji WOŚP.

Z Krakowa Głównego pociąg w niedziele wyjedzie o godzinie 9:06, a powrót z Gorlic zaplanowana na godz. 18:58. Pasażerowie mogą dołączać się do składu na dowolnej stacji, gdzie przewidziano postój.

Próba bicia rekordu

W czasie tej niecodziennej podróży odbędzie się próba pobicia rekordu przejazdu z Gorlic do Krakowa. Według rozkładu pociąg pokona tę trasę w trzy godziny i pięć minut z zaplanowanymi postojami 46 minut. Będzie to również pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków - Tarnów oraz Tarnów - Kraków.

Przypomnijmy, że pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. A cel zbiórki jest naprawdę szczytny - w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Rozkład jazdy pociągu [link]

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale