Spektakl o Beksińskim powraca do Krakowa

Spektakl "Kryptonim 27" fot. fot.A.Gryczynski

Na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury powraca spektakl inspirowany twórczością Zdzisława Beksińskiego. „Kryptonim 27” będzie można obejrzeć w ostatni weekend stycznia.

Muzyczny spektakl w wykonaniu Art Color Ballet to połączenie baletu, muzyki, śpiewu i koloru. „Kryptonim 27” jest widowiskiem inspirowanym twórczością Zdzisława Beksińskiego. Spektakl towarzyszył otwarciu Galerii Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury. Na scenie występuje kilkudziesięciu artystów, muzyka jest grana na żywo. Nie brakuje hologramów i układów choreograficznych.

– Prace nad spektaklem odbywają się na wielu poziomach – przyznała przed premierą reżyser Agnieszka Glińska z Art Color Ballet. – Chodzi o projekt plastyczny, muzykę, dzieła artysty. Moim zdaniem spektakl ten pozwoli lepiej zrozumieć samego Beksińskiego. Nawet przedstawione w nim sceny z życia prywatnego mogą w tym pomóc.

O oprawę muzyczną zadbał Nikola Kołodziejczyk, który wraz ze swoim big bandem Nikola Kołodziejczyk Orchestra za album „Chord Nation” uzyskał trzy nominacje do nagród Fryderyków 2015.

Spektakl w Nowohuckim Centrum Kultury można zobaczyć 27,28 i 29 stycznia o godzinie 19.00.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale