Sprawa Centrum Muzyki na razie bez rozstrzygnięcia

Ta koncepcja wygrała w konkursie. Pojawiło się jednak odwołanie fot. mat.prasowe

Jak już informowaliśmy we wtorek, jedna z firm startujących w konkursie na projekt architektoniczny Centrum Muzyki złożyła odwołanie od decyzji sądu konkursowego. Jego decyzją zwyciężyła koncepcja polsko-włoskiego zespołu projektantów. Dziś odbyła się rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Magdalena Grabarczyk, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej informuje, że odwołanie wniosła pracownia Konior Studio Tomasz Konior z siedzibą w Katowicach. Rozprawa rozpoczęła się w środę (19 grudnia) o godzinie 10.00, ale nie dobiegła końca. Będzie kontynuowana 4 stycznia 2019 roku.

Firma zarzuca nieprawidłową ocenę zwycięskiej pracy konkursowej, która według firmy nie spełnia wymogów regulaminu konkursowego.
– Odwołanie obejmuje zarzut naruszenia regulaminu konkursu poprzez ocenę pracy konkursowej nr 001 [zwycięskiej pracy konkursowej – przyp.red.] z pominięciem spełnienia zasadniczych warunków i oczekiwań zapisanych w regulaminie i załączonych wytycznych marginalizując kluczowe dla zamawiającego – organizatora konkursu – aspekty stanowiące priorytet dla jakości przyszłego kompleksu Centrum Muzyki, nadrzędnej roli rozwiązań funkcjonalnych oraz użytkowych, muzycznej, a szczególnie akustycznej rangi projektu – informuje Grabarczyk.

„Nierówne traktowanie uczestników konkursu”?

Jak się okazuje, to jednak nie wszystko.

– Kolejny zarzut dotyczy wielu aspektów warunkujących prawidłowe funkcjonowanie Centrum Muzyki w pracy konkursowej 001 przy jednoczesnym dokonaniu rażąco nieprawidłowej oceny pracy konkursowej odwołującego, wraz ze sformułowaniem pod jej kątem zarzutów, które nie zostały podniesione przy ocenie pracy konkursowej 001, podczas gdy nie spełniała ona wielu wymagań konkursowych, co świadczy o nierównym traktowaniu uczestników konkursu i naruszeniu zasad uczciwej konkurencji – zaznacza Grabarczyk.

Odwołujący chce, aby organizatorzy konkursu – województwo i miasto – unieważnili wyniki konkursu i przyznanie I nagrody, jak i uznali, że „zwycięska praca SBS Engineering Group, Kraków, Polska oraz 3TI Progetti Italia – Ingegneria Integrata S.P.A, Rzym, Włochy jest niezgodna z wymaganiami konkursu i nie spełnia podstawowych warunków i wytycznych”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus